Domov/Polystyrén

Extrudovaný polystyrén

Extrudovaný polystyrén na izoláciu radi používajú stavebníci, ktorí si potrpia na ekologické materiály. Je totiž recyklovateľný a pri jeho výrobe nevzniká takmer žiadny odpad. Navyše sa extrudovaný polystyrén na izoláciu vyrába za použitia malého množstva energie, čo ešte viac umocňuje jeho ekologickú stránku.

Neviete, kedy použiť extrudovaný polystyrén na zateplenie budov? Odpoveď je jednoduchá! Takmer kedykoľvek! Extrudovaný polystyrén sa totiž používa na zateplenie a na izoláciu podláh, fasád i striech. Má vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, vyniká však aj ako zvuková izolácia. Preto môžete extrudovaný polystyrén použiť na vonkajšiu aj vnútornú izoláciu. Ďalšou obrovskou výhodou je, že ak použijete extrudovaný polystyrén na zateplenie, nemusíte sa obávať, žeby časom stratil svoje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti.

 • Extrudovaný polystyrén Austrotherm XPS TOP 30 GK

  2,16 10,80  kus s DPH
  Tepelnoizolačné platne z extrudovaného polystyrénu s rovnou hranou Použitie: Vhodné na vonkajšiu tepelnú izoláciu stien pivníc, do priestorov s vlhkou prevádzkou, ako jadrová tepelná izolácia
  • Vynikajúca odolnosť proti vode
  • Vynikajúce ekologické vlastnosti (póry obsahujú vzduch)
  • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
  - Typ výrobku: podľa ÖNORM B 6000: XPS-G 30 - Tvar hrany: rovná hrana - Farba: ružová - Úžitkový rozmer: 1250 x 600 mm - Úžitková plocha: 0,75 m2 / platňa - Pevnosť v tlaku: ≥ 300 kPa (≥ 30t/m²) - Formát platne: 1250 x 600 mm - Tepelná vodivosť: 30 - 60 mm: λD = 0,035 W/(mK); 80 - 100 mm: λD = 0,036 W/(mK)

  Možnosť zakúpiť iba celé balenie.